home Novinky  
 
Už prežila sto jesení
fotka oslávenkyne

Pani Anna Chupáčová,rod Bulejková sa narodila 21.januára 1907 na Vlčom Vrchu v početnej roľníckej rodine ako tretie dieťa-jediná dcéra-zo šiestich detí.

Aj keď od detských rokov uplynul dlhý čas babka Chupáčová si ešte dobre pamätá hlavne školské roky.Spomína na zážitky,keď s kamarátkami chodili v čase i nečase pešo do dediny do školy.

Pretože deti v rodine Bulejkovcov dorastali,rodičia sa rozhodli kúpiť menší majetok v blízkych Pasekách a presťahovali sa tam.Tu hospodárili a začalo sa im dariť.Keby sme položili babke otázku,kedy sa skončilo jej bezstarostné detstvo,odpovedala by,že asi vtedy,keď im zomrela starostlivá matka.Mala vtedy 15 rokov a najmladší brat mal 2 roky.Zostala jediná žena v rodine. Na nej bola starosť o kuchiňu a šiestich chlapov.Pripadla jej aj výchova mladších súrodencov.........

100-ročná babka Anna Chupáčová-s tuhým korienkom,zdravým sedliackym rozumom,s jemným vtipom a pekným úsmevom.Zaželajme jej pokojné dožitie staroby a tým,ktorí sa o ňu starajú zdravie,silu a trpezlivosť.

My všetci zaželať Vám chceme zdravie,pokoj,lásku a Božie požehnanie.Aby ste šťastná boli ďalšich mnoho liet,obklopená láskou svojich detí a vnúčeniec. J.Čajová

Fašiangové posedenie odbojárov
 

Dňa 18. februára 2007 sa konala v zasadačke KD v Hornej Súči členská schôdza odbojárov spojená s fašiangovým posedením.Predsedom je pán Peter Birás,známy ako bývalý školník ZŠ.Po oficialnej časti nasledovalo posedenie pri pripravenom občerstvení:slanina,klobása,oštiepok,šišky,fánky,mrkvové šatôčky a na zdravie nechýbal kalíštek slivovice.

Zlatým klincom programu boli vynikajúci harmonikári pán Milan Vrba a Martin Bariš,ktorí prítomným zahrali,zaspievali do tanca i na počúvanie.Anna Panáková

odbojari foto
popis obrázka cajka3
cajka5

Zlatá svadba

Zbor pre občianske záležitosti navštívil na Trnávke pána Pavla Maršálku s jeho manželkou Annou rod. Drhovou,aby im zablahoželal ku krásnemu jubileu.

späť